Strona główna Kontakt Informacje Rodziny zastępcze Placówki opiekuńczo-wychowawcze Osoby niepełnosprawne Przemoc w rodzinie Poradnictwo DPS
 Niedziela, 27 Maja 2018    Liczba odwiedzin: 307912    Ostatnia modyfikacja 21.05.2018 Pobierz darmowy czytnik PDF
Strona główna
Aktualności

Akty prawne

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Projekt "Poprawa dostępu do usług społecznych w powiecie chodzieskim"

Pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

Archiwum

Aktualności


KOMUNIKAT PROGRAM "AKTYWNY SAMORZĄD" 2018 rok

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży informuje, że Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął załącznik do uchwały nr 5/2018 Zarządu PFRON z dnia 31 stycznia 2018 r. pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu "Aktywny samorząd" w 2018 roku.


PEŁNA INFORMACJA KLIKNIJ TUTAJ - PLIK PDF DO POBRANIA


Wnioski do pobrania
Kliknij na link

Informacja dla Osób Niepełnosprawnych- LEGITYMACJE

(1)


PIKNIK DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH

Dnia 1 września 2017 roku od godziny 15.00 na przystani WOPR w Chodzieży odbył się po raz kolejny piknik dla rodzin zastępczych zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży i prezesa WOPR Pana Remigiusza Nowak. W powiecie chodzieskim funkcjonuje aktualnie 55 rodzin zastępczych, w których umieszczonych jest 78 dzieci. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych wszyscy uczestniczy wodnego pikniku mogli skorzystać z wielu atrakcji: rejs statkiem "Chodzieżanka", przejażdżki łodziami motorowymi, malowanie twarzy, lody, wspólne śpiewanie i granie przy grillu. Nad bezpieczeństwem dzieci i opiekunów czuwali ratownicy i wolontariusze miejskiego WOPR na czele z Panem Remigiuszem Nowak.

Przygotowanie pikniku nie było by możliwe bez pomocy darczyńców. Bardzo dziękujemy:
Zakładom Mięsne ,,Henryk Stokłosa" w Śmiłowie;
Stacji Paliw ,,Łabój" w Chodzieży;
Piekarni ,,Sezam" w Chodzieży;
Księgarni ,,Benefis" w Chodzieży;
Sklep ,,Profesor Zabawka" w Chodzieży;
Hurtowni Maxim w Szamocinie;
Hurtowni ,,Euro - Hurt" w Chodzieży;
Urzędowi Gminy Chodzież;
Urzędowi Gminy Budzyń;
Remigiuszowi Nowak - Prezes WOPR w Chodzieży.

Dzięki licznym sponsorom dzieci zostały obdarowane pięknymi upominkami.

(1) (2)
(3) (4)"AKTYWNY SAMORZĄD" 2017

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży informuje, że Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął załącznik do uchwały nr 5/2017 Zarządu PFRON z dnia 24 stycznia 2017 r. pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu"Aktywny samorząd" w 2017 roku


PEŁNA INFORMACJA KLIKNIJ TUTAJ - PLIK PDF DO POBRANIA


Wnioski do pobrania
Kliknij na link
Dnia 23.05.2017 r. odbyło się spotkanie w Centrum Animacji Rewitalizacji w Chodzieży. Celem spotkania była promocja rodzicielstwa zastępczego i poznanie specyfiki funkcjonowania rodzin zastępczych. Omówiono tematy ważne, a zarazem trudne. Możliwa była wymiana doświadczeń pomiędzy rodzinami zastępczymi, a kandydatami na rodziców zastępczych. Spotkanie umilił upieczony przez jedną z pań z Koła Gospodyń Miejskich przepyszny tort.

(1) (2) (3)(Zaproszenie)

UWAGA STUDENCI !!!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży informuje, iż dnia 18 października 2016 roku Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wprowadził zmiany w dokumencie pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu "Aktywny samorząd w 2016 roku".
W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z nowymi wytycznymi, które znajdują się na stronie internetowej PFRON:
www.pfron.org.pl
zakładka komunikaty."AKTYWNY SAMORZĄD" 2016

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży zaprasza do udziału w pilotażowym programie "Aktywny samorząd", którego celem jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do internetu.


PEŁNA INFORMACJA KLIKNIJ TUTAJ - PLIK PDF DO POBRANIA


Wnioski do pobrania
Kliknij na link
Informacja

o wyborze partnera do wspólnej realizacji projektuSZCZEGÓŁY - PLIK PDF DO POBRANIAREKRUTACJA W PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Społecznej w Chodzieży ogłasza nabór na wolne stanowisko - SEKRETARZ.

SZCZEGÓŁY - PLIK PDF DO POBRANIAWyniki o naborze na wolne stanowisko pracy - SEKRETARZ


SZCZEGÓŁY - PLIK PDF DO POBRANIAREKRUTACJA W PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Społecznej w Chodzieży ogłasza nabór na wolne stanowisko - SEKRETARZ.

SZCZEGÓŁY - PLIK PDF DO POBRANIAWSPÓLNY PROJEKT

Projekt poda nazwą "Sprawni – (nie) sprawnym" jest realizowany w okresie od września do listopada 2015 r. w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Chodzieży, Gminą Chodzież i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży .

SZCZEGÓŁY - PLIK PDF DO POBRANIA
UWAGA STUDENCI I ABSOLWENCI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH !!!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży informuje, iż wnioski o dofinansowanie lub refundację kosztów uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym - Moduł II ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach pilotażowego Programu "Aktywny Samorząd" można składać do 10 października 2015 roku.
Wnioski dotyczą semestru zimowego.
Z dofinansowania mogą korzystać osoby, które posiadają orzeczenie w stopniu znacznym lub umiarkowanym i będą kontynuować naukę w szkole policealnej, kolegium lub szkole wyższej. Za datę złożenia wniosku uważa się datę jego wpływu do PCPR, a w przypadku wniosków składanych pocztą, datę stempla pocztowego. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 67 28 10 670.
Wnioski dostępne są w siedzibie Centrum lub na stronie internetowej www.pcprchodziez.plPiknik rodzin zastępczych dla dzieci i dorosłych z powiatu chodzieskiego w "STANICY POD DĘBAMI"

W piątek 15 maja w Stanicy pod Dębami przy Osiedlu Leśnym w Chodzieży, odbył się Piknik Rodzin Zastępczych z powiatu chodzieskiego. Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży zorganizowali to spotkanie, by wspólnie celebrować Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, który jest obchodzony 30 maja. Na pikniku nie zabrakło wolontariuszy wraz z Luizą Nowak z Fundacji Centrala Młodych, którzy zorganizowali ciekawe zabawy dla dzieci i dorosłych. Dzieci przebywające w rodzinach zastępczych również włączyły się w organizację tego spotkania. To dzięki nim można było wspólnie śpiewać przy dźwiękach gitary, a także zobaczyć niezwykły pokaz militarny. Piknik nie odbyłby się bez pomocy i wsparcia wielu sponsorów indywidualnych oraz instytucji. Warto tych darczyńców wymienić: starosta Julian Hermaszczuk; wójt: Kamil Szejner, Marcin Sokołowski; burmistrz Jacek Gursz; banki: Spółdzielczy, Zachodni WBK, Pekao, PKO Bank Polski; oraz Henryk Stokłosa (firma Farmutil), Tadeusz Dąbrowicz (Zakład Usług Komunalnych), Magdalena Pytel, Maciej Grus, sklep "Krainie zabawek", PPUH SA I SA, SEZAM Sp. z o.o., Piotr Kruszka (Benefis), Hurtowni TARA, Jan Wojtyniak (Hurtownia Eurohurt), SHU Euro Auto Dominika, Piotr Twaróg (Hurtownia Maxim), Apteka "Centrum" i Centrala Młodych. Piknik ten był świetnym sposobem integracji rodzin zastępczych z powiatu chodzieskiego.

(Piknik1) (Piknik2) (Piknik3) (Piknik3)

KLIKNIJ NA OBRAZEK ABY POWIEKSZYĆ
W związku z przypadającym w dniu 15 sierpnia 2015 r. Świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w innym dniu wolnym niż niedziela, dniem wolnym od pracy w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży będzie dzień 5 czerwca 2015 r.(piątek).
Ocena zasobów pomocy społecznej na rok 2014 dla powiatu chodzieskiego

SZCZEGÓŁY - PLIK PDF DO POBRANIA


Uchwała nr VI/36/2015 Rady Powiatu Chodzieskiego w sprawie przyjęcia oceny zasobów pomocy społecznej w Powiecie Chodzieskim


SZCZEGÓŁY - PLIK PDF DO POBRANIA
Sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży oraz Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej za 2014 rok

SZCZEGÓŁY - PLIK PDF DO POBRANIAUchwała nr IV/19/2015 Rady Powiatu Chodzieskiego w sprawie przyjęcia Powiatowego programu rozwoju pieczy zastępczej na lata 2015-2017.


SZCZEGÓŁY - PLIK PDF DO POBRANIAUWAGA WNIOSKODAWCY

KOMUNIKAT - PROGRAM "AKTYWNY SAMORZĄD 2015"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży informuje, że Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął załącznik do uchwały nr 13/2015 Zarządu PFRON z dnia 29 stycznia 2015 r pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2015 roku.

SZCZEGÓŁY - PLIK PDF DO POBRANIAZarządzenie w sprawie ustalenia dnia 24 grudnia 2014 dniem wolnym od pracy w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży

(Zarządzenie)KLIKNIJ NA OBRAZEK ABY POWIEKSZYĆInformacja dotycząca realizacji projektu pn. "Kierunek - Zmiana" dla niepełnosprawnych mieszkańców gminy Chodzież dzięki wsparciu finansowemu ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.


SZCZEGÓŁY - PLIK PDF DO POBRANIAUlotka "Oddajesz niepotrzebną odzież - fundujesz rower dla niepełnosprawnego dziecka"

(Ulotka)


http://ecotextil.pl/


KLIKNIJ NA OBRAZEK ABY POWIEKSZYĆUWAGA !!!

Komunikat w sprawie pilotażowego programu "AKTYWNY SAMORZĄD" Rada Nadzorcza PFRON ustaliła, iż termin przyjmowania wniosków upływa:
- w przypadku Modułu I z dniem 30 sierpnia 2014 roku,
- w przypadku Modułu II z dniem 30 września 2014 roku.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej
www.pfron.org.pl
zakładka "Aktywny samorząd".ZAWIADOMIENIE O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

Zgodnie z art. 92 ust 1, pkt 1 i ust 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (tekst jednolity z 2013 roku poz. 907, 984, 1047, 1473 oraz z 2014 roku poz. 423) informuję, iż w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na zorganizowanie turnusu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, obozu aktywnej integracji dla rodzin zastępczych wraz z dziećmi i obozu aktywnej integracji dla beneficjentów GOPS Budzyń w polskich górach w ramach projektu systemowego "Aktywna integracja. Wsparcie aktywizacji społecznej i zawodowej w powiecie chodzieskim" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego dokonano wyboru najkorzystniejszych ofert.


SZCZEGÓŁY - PLIK PDF DO POBRANIAUlotka "Młodzi, Niepełnosprawni, Wykwalifikowani"

(Ulotka)

KLIKNIJ NA OBRAZEK ABY POWIEKSZYĆPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży ogłasza przetarg nieograniczony.

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie:
 • 14 dniowego turnusu rehabilitacyjnego w polskich górach dla osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami,
 • 10 dniowego obozu aktywnej integracji dla rodzin zastępczych wraz z dziećmi w polskich górach,
 • 10 dniowego obozu aktywnej integracji dla beneficjentów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Budzyniu wraz z rodzinami w polskich górach,
w ramach projektu systemowego "Aktywna integracja. Wsparcie aktywizacji społecznej i zawodowej w powiecie chodzieskim" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Numer ogłoszenia: 133301-2014. Data zamieszczenia 23.06.2014 rok


INFORMACJA O ZAMÓWIENIU, SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA - PLIK PDF DO POBRANIAUlotka "Możesz uzyskać 1500 złotych miesięcznie i 100 tysięcy złotych dotacji..."

(Ulotka) (Ulotka)

KLIKNIJ NA OBRAZEK ABY POWIEKSZYĆInformacja o nawiązaniu współpracy partnerskiej w ramach projektu systemowego "Aktywna Integracja. Wsparcie aktywizacji społecznej i zawodowej w powiecie chodzieskim"

(3kB)

KLIKNIJ NA OBRAZEK ABY POWIEKSZYĆINFORMACJA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży informuje, że dzień 2 maja 2014 r. (piątek) jest dniem wolnym od pracy w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży za dzień 3 maja 2014 - ŚWIĘTO NARODOWE 3 MAJA przypadające w sobotę.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży zaprasza do udziału w pilotażowym programie "Aktywny samorząd", którego celem jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do internetu.

Terminy przyjmowania wniosków
 1. Moduł I - likwidacja barier utrudniających aktywizacje społeczna i zawodową - od dnia 03.03.2014 - 30.09.2014 roku
 2. Moduł II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym będą przyjmowane:
  • semestr letni od dnia 03.03.2014 - 30.03.2014 roku
  • semestr zimowy od dnia 01.09.2014 - 30.09.2014 roku

PEŁNA INFORMACJA KLIKNIJ TUTAJ - PLIK PDF DO POBRANIA


UWAGA !!!

ZMIANA ADRESU EMAIL POWIATOWEGO CENTRUM POMOCY RODZINIE W CHODZIEŻY

Nowy adres to:
pcprchodziez@idsl.pl19 listopada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci

Walka z przemocą wobec dzieci to bardzo trudna praca. Coroczne obchody Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci stanowią dobrą okazję do refleksji nad problemem jakim jest przemoc wobec dzieci w Polsce. To dobry moment do zastanowienia się jaką wiedza dysponuje każdy z nas i czy wie jakie kroki można podjąć by przeciwstawić się złym praktykom stosowanym wobec dzieci. Przemoc w rodzinie dotyka wiele z naszych dzieci i dotkliwie jej konsekwencję odczuwają zwłaszcza one. Obowiązek przeciwdziałania złym praktykom i metodom wychowawczym spoczywa na każdym z nas.

W Polsce, zgodnie z ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie wiele instytucji zobowiązanych jest przeciwdziałać przemocy. Jednak istnieje bardzo ważny wymiar, inny niż prawny, którym należałoby się kierować: SUMIENIE. Wiedza i świadomość skutków jakie powoduje przemoc powinny stanowić powód do podjęcia działań w celu ich uniknięcia. Nie można pozostać obojętnym na krzywdę dziecka. Najgorszym z możliwych skutków jest utrata przez dziecko życia. Dzieci doznają na skutek przemocy o obrażeń fizycznych i cierpią psychiczne męki. Nierzadko doznawana przemoc powoduje skutki doraźne jakimi są lęk, strach, obawa, brak poczucia bezpieczeństwa ale i skutki długotrwałe jak brak satysfakcji z życia, depresja, zaburzenia zachowania. Dzieci które są ofiarami, czy świadkami przemocy, mogą z dużym prawdopodobieństwem w życiu dorosłym podświadomie przejąć agresywne zachowania jakie były obecne w domu rodzinnym.

Wymienione skutki przemocy, nie zamykają możliwych konsekwencji jakie może wywołać obecna w ich życiu przemoc, jednak pokazują różnorodność krzywd doznawanych przez dzieci. Stąd tak ważne jest, aby nie bać się interweniować kiedy mamy wiedze i świadomość, że w jakiejś rodzinie dzieje się źle. Nasze działanie może przerwać pasmo udręki krzywdzonych dzieci a także może uratować komuś życie. Będąc świadomym problemów należy reagować, dając szansę na zajęcie się problemem różnym instytucjom. Interwencja nie musi od razu wywołać skutku w postaci odebrania dzieci. Przede wszystkim spowoduje, że rodzina zostanie objęta profesjonalna i specjalistyczną pomocą.

Dlatego, mając właśnie na uwadze dobro dziecka nie bój się zgłosić sprawy na Policję lub prokuraturę. Możesz powiadomić również ośrodek pomocy społecznej lub szkołę o swoich podejrzeniach. Możesz także wysłać do sądu rodzinnego - nawet anonimowe - pismo z opisem sytuacji. Ważne jest, aby podać w nim dane krzywdzonego dziecka i rodziny, tak aby sąd mógł podjąć interwencję.
ZAWIADOMIENIE O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

Zgodnie z art. 92 ust 1, pkt 1 i ust 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759. z późn. zm.) informuję, iż w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na 14 dniowy turnus rehabilitacyjny nad polskim morzem dla osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami i 10 dniowy obóz aktywnej integracji dla rodzin zastępczych wraz z dziećmi nad polskim morzem w ramach projektu systemowego "Aktywna integracja. Wsparcie aktywizacji społecznej i zawodowej w powiecie chodzieskim" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty.


SZCZEGÓŁY - PLIK PDF DO POBRANIAChodzież, dnia 12.06.2013 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży zorganizowało piknik dla rodzin zastępczych z terenu Powiatu Chodzieskiego


WIĘCEJ INFORMACJI O PIKNIKU - PLIK PDF DO POBRANIAPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży ogłasza przetarg nieograniczony.

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie 14 dniowego turnusu rehabilitacyjnego nad polskim morzem dla osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami oraz 10 dniowego obozu aktywnej integracji dla rodzin zastępczych wraz z dziećmi nad polskim morzem w ramach projektu systemowego "Aktywna integracja. Wsparcie aktywizacji społecznej i zawodowej w powiecie chodzieskim" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Numer ogłoszenia 109115 -2013, Data zamieszczenia 12.06.2013 rok


INFORMACJA O ZAMÓWIENIU, SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA - PLIK PDF DO POBRANIAOGŁOSZENIE

Na prośbę Firmy Agrotec Polska, będącej zleceniobiorcą Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej udostępniamy prośbę o udział w sondaży dotyczącego serialu "Głęboka woda".

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do wzięcia udziału w sondażu skierowanym do dorosłych widzów serialu "Głęboka woda", który powstał, aby prezentować działania jakie wykonują instytucje pomocy społecznej oraz problemy, z którymi mają do czynienia w codziennej pracy.

Odpowiedź na pytania zawarte w sondażu zajmuje około 10 minut. Sondaż jest elementem badania ewaluacyjnego pt. "Ocena oddziaływania emisji drugiego sezonu serialu 'Głęboka woda' na promocję działań finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego" realizowanego na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Z góry dziękujemy!

Wykonawca badania Agrotec Polskalist polecający - pobierz plik PDFlink do sondażu
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży informuje, że wnioski w ramach pilotażowego programu "Aktywny samorząd" - Moduł II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym będą przyjmowane:
- semestr letni do dnia 28 czerwca 2013 roku,
- semestr zimowy do dnia 30 września 2013 roku
Wnioski wraz z załącznikami są dostępne na stronie internetowej i w siedzibie Centrum.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży zaprasza do udziału w pilotażowym programie "Aktywny samorząd", którego celem jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do internetu.

Termin przyjmowania wniosków upływa w dniu 30 września 2013 roku

PEŁNA INFORMACJA KLIKNIJ TUTAJ - PLIK PDF DO POBRANIA

"TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM"

W DNIACH 25 LUTEGO - 2 MARCA 2013 r. MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI ZAPRASZA Z DO SKORZYSTANIA Z BEZPŁATNYCH PORAD W OŚRODKACH POMOCY DLA OSÓB POKRZYWDZONYCH PRZESTĘPSTWEM

PEŁNA INFORMACJA KLIKNIJ TUTAJ - PLIK PDF DO POBRANIA


wykaz ośrodków http://pokrzywdzeni.gov.pl/siec-pomocy

"OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRANTOWY "RÓWNAĆ SZANSE 2013"

Strona 1Strona 2
(3kB) (2kB)


Więcej informacji na stronie: http://www.rownacszanse.pl/aktualnosci/aktualnosc/?cid=1576

"AKTYWNY SAMORZĄD" wsparciem dla niepełnosprawnych

Powiat Chodzieski przystąpił do pilotażowego programu "Aktywny samorząd".

Głównym celem programu jest zmieszenie lub wyeliminowanie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, zawodowym a także w dostępie do edukacji. Realizacja programu służy aktywizacji osób niepełnosprawnych.

Realizatorem programu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży przy ulicy Wiosny Ludów 14a, tel. 67-2811673. Program finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


PEŁNA INFORMACJA KLIKNIJ TUTAJ - PLIK PDF DO POBRANIA

ZAWIADOMIENIE O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

Numer ogłoszenia 256718-2012, Data zamieszczenia 18.07.2012 rok


ZAWIADOMIENIE - PLIK PDF DO POBRANIA

ZAWIADOMIENIE O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

Numer ogłoszenia 240160 - 2012 Data zamieszczenia 09.07.2012 rok


ZAWIADOMIENIE - PLIK PDF DO POBRANIA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży ogłasza przetarg nieograniczony.

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie Kursu komputerowego dla 54 osób niepełnosprawnych w ramach projektu systemowego "Aktywna integracja. Wsparcie aktywizacji społecznej i zawodowej w powiecie chodzieskim" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Numer ogłoszenia 256718-2012, Data zamieszczenia 18.07.2012 rok


SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA - PLIK PDF DO POBRANIA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży ogłasza przetarg nieograniczony.

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie 14 dniowego turnusu rehabilitacyjnego nad polskim morzem i 14 dniowego turnusu rehabilitacyjnego w polskich górach dla osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami w ramach projektu systemowego "Aktywna integracja. Wsparcie aktywizacji społecznej i zawodowej w powiecie chodzieskim" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Numer ogłoszenia 240160 - 2012 Data zamieszczenia 09.07.2012 rok


SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA - PLIK PDF DO POBRANIA
III Powiatowa Paraspartakiadę Chodzież 2012

Zachęcamy wszystkie osoby niepełnosprawne do udziału w Paraspartakiadzie!


Cel
 • popularyzacja sportu wśród osób niepełnosprawnych
 • rehabilitacja i podnoszenie sprawności fizycznej
 • ożywienie działalności sportowej osób niepełnosprawnych
 • aktywizacja osób niepełnosprawnych
 • integracja ze społeczeństwem
 • integracja środowiska osób niepełnosprawnych


Termin i miejsce

Paraspartakiada odbędzie się 31 sierpnia 2012 roku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży, ulica Wyszyńskiego 2

Program Paraspartakiady obejmuje:
 • konkurencje lekkoatletyczne,
 • konkurencje rekreacyjne,
 • konkurencje- zabawy.

Zgłoszenie uczestnictwa należy dokonać:
- w przypadku organizacji pozarządowych według list przekazanych organizacjom, - w przypadku osób niezrzeszonych bezpośrednio do siedziby PCPR najpóźniej do 30 czerwca 2012 roku. na adres:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży
ul. Wiosny Ludów 14a
tel. 67 28 11 673 lub 670

Zapewniamy wspaniałą zabawę!

Szczegółowy regulamin oraz rodzaje konkurencji dostępne poniżej w pliku pdf:


PLIK PDF DO POBRANIA


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2012 r. realizuje projekt systemowy współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. "Aktywna integracja. Wsparcie aktywizacji społecznej i zawodowej w powiecie chodzieskim"  Opracowanie: webmaster